Tematické zahrady - od návrhu po realizaci

23. 10. 2017 - PR

Od 4. 10. 2017 do  4. 12. 2017 probíhá za spolupráce se zahradnickou fakultou v Moravské zemské knihovně v Brně výstava „Tematické zahrady - od návrhu po realizaci“. Návštěvníkům představuje vznik, vývoj a současnou jedinečného edukačního areálu "Tematické zahrady - Labyrint přírody a ráj zahrad", který je od počátku roku 2017 součástí lednického kampusu Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Tematické zahrady jsou koncipovány jako samostatné funkční, prostorové a kompoziční celky prezentující pro nejširší veřejnost výsledky experimentální, výzkumné a umělecké činnosti odborných ústavů fakulty. Současně budou fungovat i jako významný a velmi názorný výukový celek prezentující ucelená odborná témata související s problematikou zahradnictví, zahradní tradice a kultury životního prostředí. Tematické zahrady ZF vytvoří nový funkční a výtvarný celek v rámci historicky formovaného Lednicko-valtického areálu a kontinuálně navážou na přítomné formy a ducha kulturního dědictví a tvořivých tradic zahradního umění a krajinářské architektury, které zde po staletí v kontextu evropské vzdělanosti, humanistické tradice a kultury formovaly zahradu jako fenomén kvality života člověka a bytostný projev jeho vztahu k přírodě, krajině a prostředí domova. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životního prostředí.

Jak se na výstavu dostat? Přikládáme mapu.