XXIII. Dny zahradní a krajinářské tvorby

1. 11. 2018 -

S radostí si Vás tímto dovolujeme pozvat na tradiční odbornou konferenci XXIII. DNY ZAHRADNÍ A KRAJINÁŘSKÉ TVORBY s letošním podtitulem "100 let minulých a 100 let budoucích"


Termín: 28. - 30. 11. 2018, Městský kulturní dům Elektra, Luhačovice

V roce 2018 slavíme 100. výročí založení Československé republiky. Konference se koná v duchu těchto oslav a současně se zamýšlí nad budoucností zahradnických oborů, především těch, které jsou spjaty se zahradní a krajinářskou architekturou. Cílem konference je na velmi pestré nabídce témat ukázat to nejlepší, co za uplynulé období na území dnešní České republiky vzniklo. Tento odkaz však vnímáme jako předpoklad pro vznik nových, možná i odvážných strategií pro období budoucí (100 let budoucích…). Pozornost bude kromě jiného zaměřena na odkaz první Československé republiky, období totalitních režimů a nejzajímavější tendence v oboru po roce 1989.

Jaké jsou vize rozvoje našeho oboru? Kam kráčí krajinářská architektura, kam směřuje správa zeleně, jak se změnilo vnímání městské zeleně jako  veřejného prostoru, jak se vyvíjí odborné názory v péči o dřeviny, naučíme se oceňovat benefity, které nám městská zeleň přináší, můžeme prožít šťastný život mimo zahrady a parky? 

Součástí konference bude také výstava Po stopách českých prvorepublikových zahradních architektů, jejímiž autory jsou Šárka Steinová, Stanislava Ottomanská a Roman Zámečník.

Odkaz na program konference na našich internetových stránkách a možnost přihlášení: http://www.szkt.cz/akce-szkt-clanky/dny-zahradni-a-krajinarske-tvorby-xxiii-4.html