MENDELU prošla externím mezinárodním hodnocením

19. 11. 2020
Poprvé v historii absolvovala Mendelova univerzita v Brně externí mezinárodní hodnocení. Panel 16 zahraničních expertů hodnotil ve třech dnech školu online, protože několikrát odkládané střetnutí face to face nebylo možné uskutečnit z důvodu platných hygienických opatření.

„Hodnocení českých univerzit zahraničními experty považuji za velký krok kupředu,“ uvedla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. Odborníci se zaměřili na vědeckou a výzkumnou činnost univerzity.

Vedli rozhovory jak s jednotlivými členy vedení školy a fakult, tak zkušenými či začínajícími vědci a vědkyněmi nebo doktorandy. Konkrétní závěry externího mezinárodního panelu budou k dispozici do konce letošního roku.