Den dětí 2022

6. 6. 2022
Ve středu 1. června ožila Akademická zahrada dětskými hlasy. Proběhl tu dětský den pro děti zaměstnanců a ubytovaných lidí z Ukrajiny na kolejích ZF MENDELU.

Ve středu 1. června ožila Akademická zahrada dětskými hlasy. Proběhl tu Den dětí.

Přestože byl parný den, tak v Akademické zahradě bylo příjemně. Děti tu mohly skotačit ve stínu rozkvetlých růží a užívat si připravený program. Těšit se mohly nejen z nafukovacího skákacího hradu, ale i z přítomnosti opravdového hasičského auta či sekacích strojů, které si mohly vyzkoušet.

Program zahájil pan proděkan Ing. Aleš Eichmeier, Ph.D., který uvítal všechny děti a jejich rodiče. Připraveno bylo i občerstvení. Nechyběly ani drobné dárečky a sladkosti. Děti si mohly vyzkoušet pohybové aktivity. Měly možnost zaskákat si na skákacím hradu, proběhnout opičí dráhu, kde změřily svoji obratnost a zahrát si mini basketball či fotbálek. Vybrat si mohly i z kreativní zábavy a poskládat si origami květin. Dále se mohly v doprovodu rodičů podívat na zahradnickou techniku a dozvědět se zajímavé informace o sekačkách, traktůrcích a nakladači. Na Lednici se mohly podívat také z výšky z pohledu dronu. Po nasazení 3D brýlí, které byly připojeny k dronu, viděly vše, co vidí i dron. Navštívily i Tematické zahrady, které si též mohly prohlédnout z ptačí perspektivy. Nechybělo oblíbené hasičské auto lednických hasičů. Děti se tak mohly podívat, jak to vypadá v kabině hasičského auta a objevovat všechny jeho vychytávky.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a tím pomohli k úsměvům na dětských tvářích.

Více aktualit

Všechny aktuality