Spolek studentů Zahradnické fakulty LED se stará o volnočasový život studentů všech oborů napříč ročníky. V Lednici máme o zábavu postaráno!

Počet lidí ve spolku se proměňuje, trvale je nás ale okolo 30 lidí. S tímto týmem každý rok zaštiťujeme studentské akce v Lednici. Pořádáme akce, které jsou už tradicí, ale taky se snažíme vymýšlet nové, abyste se co nejvíc bavili. Na začátku akademického roku (v září) nejprve vítáme nováčky na akci zvané Ice-Breaker. Poté společně se staršími ročníky oslavujeme začátek akademického roku akcí Zpátky v LEDu. Během roku se pak konají setkání degustačního kroužku Enolák, přednáškové cykly studentů studijního programu Vinohradnictví a vinařství – Wine way, Gala degustace (venkovní formální degustace vín s živou hudbou), nejrůznější akce v naší vlastní Ledové čajovně, nebo večerní akce ve studentském klubu Ovocko. Všech těchto akcí se mohou zúčastnit také studenti z Brna.

Sportovně založení studenti si mohou zahrát na pravidelném florbalovém turnaji v místní tělocvičně nebo cvičit tělo na workoutovém hřišti, kde se také setkáváme při společných táborácích, při tzv. Ohnivé party u workoutu.

Nejočekávanější událostí celého roku je však Reprezentační ples ZF MENDELU, který se tradičně odehrává v březnu v kulturním domě ve Velkých Bílovicích. Na tomto plese nikdy nechybí velkorysý program, skvělá kapela i cimbálová muzika, tradiční bohatá vinotéka a pověstná floristická výzdoba. I díky tomu se na něj sjíždí studenti a absolventi zblízka i zdaleka.

Zatímco se v Brně studenti účastní Brněnského Majálesu, my v Lednici pořádáme letní festival MajáLED. Navíc vydáváme svůj vlastní studentský časopis Ledoviny a spolupracujeme na akcích a workshopech se Sekcí mladých zahradníků patřící pod Svaz zakládání a údržby zeleně.

Akademický rok uzavíráme akcí Konec v LEDu, kdy se loučíme s čerstvými absolventy a vzpomínáme na legraci, kterou jsme spolu během roku zažili. Mimo to taky pořádáme zábavné spolkové teambuildingy, takže pokud se chceš zapojit a přidat se k nám, neváhej napsat!