Kdy?

Dny otevřených dveří pro uchazeče o studium na Zahradnické fakultě MENDELU v akademickém roce 2023/2024 se uskuteční v pátek 3. února 2023 od 10-15 hod (v Lednici).

Kde?

A v pátek 3. února 2023  začínáme v 10:00 v Aule Zahradnické fakulty MENDELU, budova A, Valtická 337, 691 44 Lednice. V aule vám budou představeny možnosti studia na fakultě. Poté budou zahájeny komentované prohlídky areálu, které budou probíhat po celý den. Poslední komentovaná prohlídka bude vycházet ve 13:00 (meeting point: Aula ZF MENDELU, Valtická 337).

Co?

Program Dnů otevřených dveří intenzivně připravujeme, ale už nyní můžeme část prozradit. Těšit se můžete na:

  • představení fakulty a jednotlivých studijních programů;
  • informace o přijímacím řízení a studiu na fakultě;
  • a prohlídku kampusu Zahradnické fakulty MENDELU.

Jak?

Offline (3. února 2023) v krásném prostředí lednického kampusu.

Máte dotaz?

Chcete se na něco zeptat ohledně Dnu otevřených dveří? Kontaktujte nás prostřednictvím Messengeru nebo se ptejte na našem PR oddělení. Jsme tu pro vás.

Hana Martinková Kuchyňková
+420 606 033 065
hana.kuchynkova@mendelu.cz

Parkování

V době konání Dne otevřených dveří je parkování v areálu povoleno. Kapacita je omezena. Při naplnění kapacity využijte parkovací místa v obci.
Prosíme řidiče autobusů, aby parkoviště využili pouze k výstupu a nástupu cestujících.

Ještě není to správné datum? Projděte si lednický kampus ve 3D


Který studijní program vás zajímá?

Zahradnictví

Podívejte se na video o specializaci Zahradnictví
Prostudujte si podrobnější informace o této specializaci

Vinohradnictví a vinařství

Podívejte se na video o specializaci Vinohradnictví a vinařství
Prostudujte si podrobnější informace o této specializaci

Zpracovatelské technologie a kvalita potravin

Podívejte se na video o specializaci Zpracovatelské technologie a kvalita potravin
Prostudujte si podrobnější informace o této specializaci

Floristická tvorba

Podívejte se na videoupoutávku 
Prostudujte si podrobnější informace o tomto programu
Podívejte se také na video o studijním programu Floristická tvorba

Krajinářská architektura

Podívejte se na video o studijním programu Krajinářská architektura
Prostudujte si podrobnější informace o tomto programu

Zahradní a krajinářské realizace

Podívejte se na video o specializaci Zahradní a krajinářské realizace
Prostudujte si podrobnější informace o této specializaci

Správa zeleně

Podívejte se na video o specializaci Správa zeleně
Prostudujte si podrobnější informace o této specializaci

Zajímá vás navazující magisterské nebo doktorské studium?

Nabídka navazujích magisterských studijních programů

Nabídka doktorských studijních programů

Chcete si o studiu u nás s někým promluvit?

Není nad to, zeptat se někoho, kdo už na naší fakultě studuje. Všechny vaše zvídané otázky zodpoví naši ambasadoři – studenti, kteří u nás aktuálně studují a mohou vám prozradit, jak to u nás chodí. Naši skvělí ambasadoři jsou vám kdykoliv k dispozici. Každý nich má na starosti specifické studijní programy a specializace. Vyberte si tedy toho správného a napište mu e-mail!

  • Můžete se jich ptát kdykoliv prostřednictvím e-mailu. Jejich e-mailové adresy najdete níže.

Ambasadoři Zahradnické fakulty MENDELU

Zahradnictví
Michala Dušková

Již od mala jsem každé léto trávila čas u strejdy v zahradnictví, a tak bylo vždy mým velkým snem studovat právě na ZF MENDELU v Lednici. Aktuálně jsem na škole již čtvrtým rokem a za tu dobu jsem tu poznala úžasných lidí, přátelskou a rodinnou atmosféru a také krásy okolní krajiny. Pokud máš jakékoliv dotazy například ohledně studia Zahradnictví, ráda ti odpovím.

Floristická tvorba
Barbora Krejčí

V přírodě se pohybuji téměř celý život. Vztah k rostlinám mám od babiček, kterým jsem odmala pomáhala se zahrádkami. Časem jsem se od rytí záhonů přesunula k jiné části zahradnického oboru a tím je floristika. Tu jsem vystudovala na SOŠ Jarov a rozhodla se v ní pokračovat. Druhým rokem tak studuji Floristickou tvorbu v Lednici. Velmi ráda odpovím na tvé otázky a poradím se vším okolo studia. Vím, že nové prostřední a odloučení od rodiny může být těžké. Ale říká se, že risk je zisk. Proto se neváhej na mě obrátit.

Zpracovatelské technologie a kvalita potravin
Daniel Seriš

Na MENDELU som vyštudoval odbor Zahradnické inženýrství specializace Zpracovatelské technologie a kvalita potravin. Momentálne už študujem doktorský program Zahradnictví. Na fakultě sa mi páči osobný prístup a rodinná atmosféra. Nikdy som nemal pocit, že som len „číslo“ na zozname. Spoznal som tu veľa skvelých ľudí, vďaka ktorým je štúdium zábavné a užívam si ho. Výhodou je taktiež lokalita. Lednický kampus patrí podľa môjho názoru k najkrajším v republike.

Taktiež pôsobím v študentskom spolku LED, kde sa podieľam na spoluorganizácii študentských akcií. Medzi najlepšie jednoznačne patrí MajáLED, Konec v LEDu a ICEBREAKER. MENDELU nie je univerzita – je to životný štýl!

Realizace a správa zeleně
Kateřina Jelínková

Mezi rostlinami se pohybuji již od dětství. Studijní program Realizace a správa zeleně byl proto pro mě jasná volba. Nejvíc mě na něm baví, jak je všestranný a praktický. V průběhu výuky se například zajdeme podívat do školního arboreta nebo si odskočíme vysadit po Brně pár stromů.

Vinohradnictví a vinařství
Ondřej Klobása

Pocházím z vinařské rodiny, proto jsem si ZF hned zamiloval – studium, lidi, celkovou atmosféru a pohodu. Mám rád akční společenský život a to byl důvod, proč jsem hned od začátku pomáhal v Lednici pořádat fakultní akce. Později jsem byl zvolen předsedou studentského spolku LED, který zaštiťuje spoustu akcí a aktivit pro studenty. V rámci Spolku máme na starost také klub Ovocko a Ledovou čajovnu, tak neváhej a přijď mezi nás!

Krajinářská architektura
Eliška Vraspírová

Na MENDELU jsem už pátým rokem, jelikož studium Krajinářské architektury nepatří zrovna k nejkratším. Za tu dobu jsem měla možnost poznat spoustu míst v brněnském kampusu i u nás v Lednici, a také potkat úžasné lidi, kteří mi mnohdy pomohli. Teď mohu pomoct i já vám. Kromě studijních nejasností jsem tu pro vás i skrz senátorské a spolkové záležitosti!

Není vám něco jasné?

Jak vyplnit e-přihlášku, co dalšího je nutné dodat k přihlášce, jak je to s přijímacím řízením a s dalšími důležitými termíny? Na tyto otázky vám odpoví studijní referentka pro bakalářské obory.

Studijní referentka ZF MENDELU pro bakalářské studium
Renata Svobodová
Jak vyplnit e-přihlášku, co dalšího je nutné dodat k přihlášce, jak je to s přijímacím řízením a s dalšími důležitými termíny? Na tyto otázky vám odpoví studijní referentka pro bakalářské obory.
  • Můžete se jí ptát kdykoliv prostřednictvím e-mailu. Kontaktní informace jsou uvedeny výše. 

Sledujte nás na síti:

Chcete vidět víc? Nahlédněte s námi do Lednice

Zorientujte se v našem lednickém kampusu: