Kurz celoživotního vzdělávání Ovocný strom v krajině 2018

10. 1. 2018
Mendelova univerzita v Brně letos na jaře otevře svůj pravidelný dvousemestralní kurz Ovocný strom v krajině.

Nejen vypiplat ovocný sad, ale i vymyslet, který strom si zasadit na zahradu a jak se o něj co nejlépe starat, může být bez těch správných vědomostí pěkná věda. Naštěstí existuje způsob, jak se o ovocných dřevinách dozvědět vše potřebné. A tím nemáme na mysli dlouhé noci strávené vyhledáváním na internetu a shromažďováním informací z odborných knih, ale vše hezky, přehledně, srozumitelně a z úst těch, kteří jsou v ovocnářství opravdovými odborníky, na kurzu Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Mendelova univerzita v Brně letos na jaře otevře svůj pravidelný dvousemestralní kurz Ovocný strom v krajině.

Výuka bude probíhat od března do listopadu v pěti třídenních blocích (čtvrtek – sobota). Není potřeba žádných speciálních vlastností, může se ho zúčastnit i naprostý začátečník, stačí pouze Váš zájem.

Kurz po vede Ing. Stanislav Boček, Ph.D., jeden z našich největších odborníků na staré a krajové odrůdy ovocných stromů, který se stará o vlastní ovocnou školku uprostřed Českomoravské vrchoviny.

Seznámíte se se starými a krajovými odrůdami, historií ovocnářství a typech výsadby, dozvíte se něco o biodiverzitě, řezech stromů, škůdcích, ovocných školkách, zakládání sadů a symbolice stromů. Kurz ale v žádném případě nebude jen o teorii, péči o stromy nebo roubování si vyzkoušíte na vlastní kůži.

Veškeré informace nalezete ZDE

Přihlášku do kurzu naleznete ZDE 

Více aktualit

Všechny aktuality