Letošní sběr hroznů se chýlí ke konci

1. 11. 2021
V minulém týdnu se sbíral hlavně Merlot, tento týden se už bude končit.

V minulém týdnu se ve vinohradu sbírala hlavně odrůda Merlot. Vlivem státního svátku 28. října, který letos připadl na čtvrtek, došlo k prodloužení sběru o jeden týden.

 

V týdnu 1. – 5. listopadu však sběr již dokončí a práce se tak přesunou do sklepa.

Ve vlastním vinohradu, který slouží k výuce studentů Zahradnické fakulty MENDELU, byste našli okolo 350 odrůd vinné révy. Vinohrad je tak součástí sítě bank cenného genetického materiálu, který se využívá ve šlechtění nových odrůd. Například před nedávnem z tohoto vinohradu nově registrovali dvě velmi ranné stolní odrůdy révy, Diadém a Ulriku (https://zf.mendelu.cz/34732n-v-lednici-vyslechtili-nove-stolni-odrudy-revy-vinne).

Se sběrem hroznů pomáhají studenti 3. ročníku studijního programu Zahradnické inženýrství, specializace Vinohradnictví a vinařství. Po samotném sběru se hrozny zpracují pomocí nové vinařské technologie a veškeré práce se pak přesouvají do sklepního hospodářství.

 

Kontakt pro bližší informace: Ing. Holešinský Radim, Ústav vinohradnictví a vinařství ZF MENDELU, tel. +420 721 412 888, radim.holesinsky@mendelu.cz

Více aktualit

Všechny aktuality