Obnova znojemského Jubilejního parku v ČT

30. 11. 2020
Podívejte se na reportáž pořadu Události v regionech o výsledcích aplikovaného výzkumu

Významný přínos badatelské činnosti na Zahradnické fakultě MENDELU představují konkrétní realizované objekty krajinářské architektury, které využívají výsledků aplikovaného výzkumu. Mezi takové můžeme jistě zařadit aktuálně probíhající Obnovu Jubilejního parku ve Znojmě, která se uskutečňuje za velkého zájmu veřejnosti i médií. Projekt obnovy vznikl pod vedením doc. Ing. Pavla Šimka, Ph.D., za výrazné spolupráce doc. Ing.Tatiany Kuťkové, CSc. (Ústav biotechniky zeleně, ZF MENDELU).

Realizovaný projekt využívá výsledků úspěšně ukončeného projektu: Zahradně-architektonická tvorba v kontextu realizace cílů národního obrození během první Československé republiky financovaného z Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity (NAKI) Ministerstva kultury České republiky.

Informaci o tomto projektu přinesla ČT v pořadu Události v regionech.