Ocenění v soutěži Obal roku 2021

24. 9. 2021
V souvislosti s novým členěním vznikly designově netradiční etikety

Nové etikety produktových řad Student, Doctor a Professor získaly ocenění v soutěži Obal roku 2021 v kategorii etikety. Propracovaná grafika spojuje tři osobnosti fakulty a výhonky révy je proplétá s tradičními artefakty vinařství. Je z toho patrné, že student, doktor a profesor tvoří nedělitelný celek a společně směřují ke stejnému cíli – zralému vínu od zralého vinaře.

„Pojmenování není zdaleka jen odkazem na to, kdo na výrobě daného vína pracoval. Zároveň jde o odstupňování kvality vína s tím, že ta nejlepší jsou ukryta pod produktovou řadou Professor,“ uvedl spolutvůrce nového rozčlenění univerzitních vín Radim Holešinský. Jednotícím výtvarným prvkem je lidská hlava.

Na vínech řady Student je zvýrazněna tvář jako odkaz na to, že jsou to právě studenti, kdo pomyslně vytváří tvář školy a v očích veřejnosti ji tak zastupují nejvíce. Řada Doctor je symbolizována krkem. Z uměleckého hlediska je pomyslnou základnou vycházející ze studentského života, ale zároveň je odrazovým můstkem pro nový výzkum a výuku. Řadu Professor symbolizuje mozek, což jsou vědomosti v kombinaci se zkušenostmi. „Naše nové členění není pouhou klasifikací vín usnadňující konzumentovi snadný a rychlý výběr. Umožňuje i pomyslné putování světem vína a zároveň jeho hlubší poznávání, na které všechny jeho příznivce srdečně zveme,“ dodal Holešinský.

Porota ocenila také další rozměr těchto etiket. Díky mobilní aplikaci Živá etiketa získává její poselství multimediální rozměr. Stačí, když vezmete láhev do ruky a necháte etiketu ožít.

 

Kontakt pro bližší informace: Ing. Holešinský Radim, Ústav vinohradnictví a vinařství ZF MENDELU, tel. 721 412 888, radim.holesinsky@mendelu.cz

Více aktualit

Všechny aktuality