Park roku 2019 zná své vítěze

28. 11. 2019
Královská obora Stromovka v Praze - obnova centrálního prostoru a obnova podzámeckého alpina v Průhonickém parku se umístily v soutěži Park roku 2019.

Soutěž Park roku vyhlašuje profesní sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně od roku 2003. Účelem soutěže je zdůraznit nutnost tří etap vzniku díla: projektu, realizace a údržby, jejichž postavení je nezastupitelné a časově neopomenutelné. Jedná se výlučně o realizované projekty.

V letošní soutěži dosáhly významného úspěchu dva projekty, které zpracovaly týmy ateliéru Florart vedené akademickým pracovníkem Zahradnické fakulty MENDELU doc. Ing. Pavlem Šimkem, Ph.D. V poměrně silné konkurenci kvalitních realizací se umístil na třetím místě projekt „Královská obora Stromovka v Praze – obnova centrálního prostoru“ (autoři koncepce: Zdena Rudolfová, Martin Kovář, Pavel Šimek). Tento projekt dále získal 4. místo ve hlasování veřejností (3 476 hlasů).

Druhým oceněným projektem je „Obnova podzámeckého alpina v Průhonickém parku“ (autoři: Jana Kohlová, Vít Doležel, Martin Laštovička, Pavel Šimek). Tento  realizovaný projekt získal každoročně udílenou cenu profesora Jaroslava Machovce. Průhonický projekt dále získal 2. místo ve hlasování veřejností (6 067 hlasů).

 

Další informace na http://www.szuz.cz/cs/hlavni-menu/akce/park-roku/2019/

Více aktualit

Všechny aktuality