Science slam 12

7. 6. 2021
Šest vědců, šest vystoupení, dvě univerzity a jedno společné téma – GENETIKA

Masarykova univerzita a Mendelova univerzita v Brně vyslaly své řečníky na jarní kolo Science slamu.

 

Šlechtění stromů, kočkovité šelmy nebo třeba právní stránka umělého oplodnění. To jsou jen některá z témat, která se objeví na Science slamu 12!  Tentokrát bude jeho provázejícím tématem GENETIKA a všechno co s ní (byť jen vzdáleně) souvisí.

 

Celá akce proběhne online v podobě videoprojevů. Každý týden se tak můžete těšit na nové vystoupení. Ta budete moct sledovat na Facebooku nebo Youtube. A na konci vás čeká hlasování, o vítězi totiž rozhodnete vy!

 

Zahradnickou fakultu MENDELU v rámci akce Science Slam reprezentuje Tomáš Nečas, který vám představí, jak se šlechtí nové ovocné druhy!

Tomáš Nečas se zaměřuje na problematiku pěstování ovoce, diagnostiku chorob ovocných plodin, ovocnické školkařství a šlechtění. Je autorem nebo spoluautorem mimo jiné několika monografií, certifikovaných metodik, odrůd ovocných plodin a dalších aplikovaných výsledků. Je spoluautorem Koncepcí rozvoje ovocnictví v Jihomoravském a také ve Zlínském kraji a působí jako soudní znalec v oboru zahradnictví a ovocnictví.

 

Foto @Science slam MUNI

 

Více aktualit

Všechny aktuality