Soutěž o nejlepší design zná své vítěze

15. 11. 2021
Studenti vybírali z celkem 44 návrhů ten nejlepší.

V minulém měsíci probíhala na Zahradnické fakultě MENDELU studentská soutěž na návrh nejlepšího designu trička ZF MENDELU. Soutěž byla dvoukolová. V prvním kole studenti posílali své návrhy a v druhém kole pak hlasovali, který z návrhů se jim nejvíc líbil.

 

Soutěže se zúčastnilo celkem 44 návrhů. Některé návrhy byly kresleny ručně, jiné využívaly počítačovou grafiku. V druhém kole hlasovalo přes 300 studentů. Hlasující společně vybrali vítězný návrh studentky Elišky Vraspírové, která studuje navazující magisterské studium Krajinářská architektura.

Design je navržený tak, aby co nejlépe charakterizoval Zahradnickou fakultu MENDELU jako celek. Základ návrhu tvoří čtyři hrášky fakultní barvy, které vychází z oficiálního loga. Na hrášcích se následně odehrává příběh. Jelikož se ZF nachází v srdci vinařského regionu a zároveň je obor Vinohradnictví a vinařství vlajkovou lodí fakulty, byl jako průvodní motiv zvolen úponek vinné révy. Úponek se vine od nápisu Lednice na rukávu přes zadní část až dopředu, kde se smotává do symbolů charakteristických pro fakultu: prvoklíček, jako zažitý a používaný symbol společný všem oborům; Minaret, jako jedinečná stavba typická pro Lednici, kde fakulta sídlí; ZF, jako zkratka fakulty; a nakonec typické spirálovité zakončení úponku,“ uvedla vítězka o svém návrhu.

 

Všem studentům, kteří do soutěže poslali své návrhy, i těm kteří poté aktivně hlasovali, děkujeme. Vítězný návrh se stane součástí kolekce fakultních propagačních materiálů a nabídky našeho e-shopu.

 

Více aktualit

Všechny aktuality