Soutěž o nejlepšího sommeliera roku 2021

19. 10. 2021
BOHEMIA SEKT TROPHÉE – SOMMELIER ČR zná své vítěze

Minulou středu 13. října 2021 proběhla soutěž „ BOHEMIA SEKT TROPHÉE – SOMMELIER ČR“ o nejlepšího sommeliera České republiky, Její snahou je rozvíjet a propagovat profesi sommeliera mezi odbornou i laickou veřejností.

Letošní kategorie Professional se zúčastnilo téměř dvě desítky soutěžících. Finálové kolo, které tradičně obsahuje znalostní kvíz, slepou degustaci, servis sektu či vína a snoubení vín s pokrmy dané oblasti, probíhalo na Nové scéně Národního divadla v Praze. Znalosti i nervy soutěžících prověřila také herečka Jana Stryková a David Prachař, kteří se stali hosty modelové divadelní restaurace.

Mendelova univerzita v Brně měla na soutěži hned dvě zastoupení, a to Patrika Zatloukala, doktoranda Ústavu zahradnické techniky ZF MENDELU a Kamila Prokeše, akademického pracovníka Ústavu vinohradnictví a vinařství ZF MENDELU, který na soutěži reprezentoval i vlastní vinařství ve Velkých Němčicích. Tomu se nakonec podařilo probojovat až do semifinále.

O výhře rozhodla sedmičlenná porota složená z předních degustátorů a dalších vinařských odborníků. Sommelierem roku 2021 České republiky se stal Matouš Forman z Californian Wines, kterému srdečně gratulujeme.

Kredit: trophee.cz

Více aktualit

Všechny aktuality