Vzdělání na úrodné půdě

Zajímá tě vinohradnictví a vinařství? Uvažuješ o dráze vinaře?

Víš, že kvalitu vína ovlivňuje nejen terroir, ale i pěstitelské technologie révy, technologické postupy využívané při zpracování hroznů a výrobě vína? Všechny potřebné znalosti získáš při studiu. Naučíme tě také základní laboratorní analýzy a vytříbíme tvé smysly při senzorickém hodnocení vín. Nakonec si vyrobíš i vlastní víno a zažiješ neopakovatelný pocit při jeho první degustaci.

Nyní působím v neziskové organizaci Svaz zakládání a údržby zeleně, kde se podílím na školení zaměstnanců našich členských firem, organizujeme oborové akce pro veřejnost, soutěže Park roku, Zahrada roku a na starosti mám také inzerci v časopisu Inspirace. Díky Zahradnické fakultě jsem se svými spolužačkami našla společnou vášeň pro aranžování květin a začaly jsme rozjíždět projekt Do kytek, ve kterém postupnými krůčky pokračujeme s naší vizí floristiky s lokálními květinami.
Michaela Brázdová | Absolventka bakalářského studijního programu Zahradní a krajinářské realizace a magisterského studijního programu Realizace a správa zeleně
Projektová manažerka | Svaz zakládání a údržby zeleně

Podívej se na video

Přidej se k nám

Studuj excelentní obor na Zahradnické fakultě, studuj Vinohradnictví a vinařství v Lednici! Tato specializace je koncipována jako komplexní třístupňové studium se tříletým bakalářským programem, na který dále navazuje magisterský i doktorský stupeň studia. Můžeš studovat jak prezenční, tak kombinovanou formou a to vše v krásném prostředí lednického kampusu.

Vinohradnictví a vinařství (Bc.)

Bakalářský studijní program Zahradnické inženýrství – specializace VINOHRADNICTVÍ A VINAŘSTVÍ

Zjisti, co z tebe bude a proč si vybrat tento obor!

Chci vědět víc

Vinohradnictví a vinařství je jedinečný a dynamicky se rozvíjející obor, který navazuje na svou letitou zkušenost na Mendelově univerzitě. Nabídneme Ti komplexní praktické zázemí pro Tvůj rozvoj, zkušené a uznávané odborníky z praxe a příjemné prostředí zrekonstruovaných učeben. Během studia se seznámíš s vínem od A do Z a dokonce Ti umožníme si pomocí naší technologie v technologickém inkubátoru vyrobit vlastní víno, které můžeš následně zpeněžit! Naučíš se vše o pěstování révy vinné, jednotlivých odrůdách, podnožích či klonech nebo o způsobech hospodaření od konvenčních po ekologické. Vysvětlíme ti principy výroby vína, rozdíly ve stylistice a vyzkoušíš si vše sám.

Zasvětíme Tě do krás vín ze světoznámých vinařských oblastí a budeš ovládat špičkový sommelierský servis či sestavení a kalkulace vinných lístků. Během studia můžeš využít mnoha mezinárodních stáží a studijních pobytů a získat řadu certifikátů, které Ti usnadní se prosadit na trhu práce. Budeme Tě školit jako správné víno, dokud Tvé kompetence nebudou na vynikající úrovni. Využijeme k tomu několik desítek zaměřených předmětů, protože doba přeje připraveným.

Staneš se špičkovým odborníkem na vinice, vynikajícím technologem vína, laborantem, sommelierem, degustátorem nebo kontrolorem. O naše studenty je v praxi enormní zájem a ti nejlepší, často už koncem studia, bývají zaměstnáni na vysokých pozicích v podnicích u nás i v zahraničí. Máš jasno? Vyplň přihlášku a my Ti pomůžeme v růstu. Stačí maturitní vysvědčení a údaje o prospěchu. Přidej se k nám a vysokou školu si užij, ať můžeš celý život zrát jako víno!

Vinohradnictví a vinařství (Bc.)

Zjisti, co z tebe bude a proč si vybrat tento obor!

Chci vědět víc