Na fakultě se ochutnávaly saláty z netradičních druhů zelenin

9. 10. 2024

Dne 3. října 2024 proběhla na Zahradnické fakultě tradiční Degustace zeleninových salátů. Letos měli návštěvníci možnost ochutnat 17 různých salátů, které kombinovaly známé i méně obvyklé druhy zelenin s dalšími netradičními surovinami. Na přípravě se podíleli studenti pod vedením Ing. Aleše Jezdinského, Ph.D. z Ústavu zelinářství a květinářství ZF MENDELU.

Saláty inspirovaly mnoho účastníků a na závěr měli možnost hlasovat pro tři nejchutnější salátové kreace. Z celkových 211 hlasů byly vyhodnoceny následující vítězné saláty:

1. místo: Mrkvový salát
  2. místo: Celerový salát
  3. místo: Salát ze salátu

Tato oblíbená akce, která se pravidelně koná v období sklizně, poskytuje návštěvníkům skvělou příležitost ochutnat neobvyklé druhy zelenin či objevit nové způsoby zpracování tradičních plodin. Každý salát byl originální nejen díky kreativitě a kombinaci surovin, ale i díky finální prezentaci.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci této jedinečné události!