Chcete si o studiu u nás s někým promluvit?

Není nad to, zeptat se někoho, kdo už na naší fakultě studuje. Všechny vaše zvídané otázky zodpoví naši ambasadoři – studenti, kteří u nás aktuálně studují a mohou vám prozradit, jak to u nás chodí. Naši skvělí ambasadoři jsou vám kdykoliv k dispozici.

  • Můžete se jich ptát kdykoliv prostřednictvím e-mailu. Jejich e-mailové adresy najdete níže.

Každý z našich ambasadorů má na starosti specifické studijní programy a specializace. Vyberte si tedy toho správného a napište mu e-mail!

Ambasadoři Zahradnické fakulty MENDELU

Zahradnictví
Michala Dušková

Již od mala jsem každé léto trávila čas u strejdy v zahradnictví, a tak bylo vždy mým velkým snem studovat právě na ZF MENDELU v Lednici. Aktuálně jsem na škole již čtvrtým rokem a za tu dobu jsem tu poznala úžasných lidí, přátelskou a rodinnou atmosféru a také krásy okolní krajiny. Pokud máš jakékoliv dotazy například ohledně studia Zahradnictví, ráda ti odpovím.

Floristická tvorba
Zuzana Ziadehová

Práci s květinami jsem si zamilovala v momentě, kdy jsem uvázala svoji první kytici. A stejnou rychlostí jsem si zamilovala i Zahradnickou fakultu v Lednici, která nabízí takové množství rostlin, že si člověk připadá jako na jedné velké louce. Floristická tvorba skvěle dokáže propojit znalosti o rostlinách s estetickým cítěním a uměleckým citem. A to, že po sobě florista vždy hned vidí výsledek, je skvělá motivace pro další a další práce a zlepšování se v oboru. A na to je ZF naprosto ideální!

Chceš se na něco zeptat? Neváhej na napiš mi!

Zpracovatelské technologie a kvalita potravin
Martin Demovič

Už od mala som s rodičmi pestoval a aj spracovával rôzne rastliny, ktoré sme pestovali. Preto bol pre mňa program Zpracovatelské technologie a kvalita potravín tá správna voľba. Baví ma, že môj odbor ponúka možnosť vidieť vznik potraviny od vypestovania suroviny až po jej spracovanie a uvedenie na trh. Ak by si mal akékoľvek otázky ohľadom odboru alebo štúdia, rád ti odpoviem.

Realizace a správa zeleně
Kateřina Jelínková

Mezi rostlinami se pohybuji již od dětství. Obor Zahradní a krajinářská realizace byl proto pro mě jasná volba. Nejvíc mě na něm baví, jak je všestranný a praktický. V průběhu výuky se například zajdeme podívat do školního arboreta nebo si odskočíme vysadit po Brně pár stromů.

Chceš se na něco zeptat? Neváhej na napiš mi!

Vinohradnictví a vinařství
Ondřej Klobása

Pocházím z vinařské rodiny, proto jsem si ZF hned zamiloval – studium, lidi, celkovou atmosféru a pohodu. Mám rád akční společenský život a to byl důvod, proč jsem hned od začátku pomáhal v Lednici pořádat fakultní akce. Později jsem byl zvolen předsedou studentského spolku LED, který zaštiťuje spoustu akcí a aktivit pro studenty. V rámci Spolku máme na starost také klub Ovocko a Ledovou čajovnu, tak neváhej a přijď mezi nás!

Chceš se na něco zeptat? Neváhej na napiš mi!

Krajinářská architektura
Paulína Demovičová

Na MENDELU jsem už pátým rokem, jelikož studium Krajinářské architektury nepatří zrovna k nejkratším. Za tu dobu jsem měla možnost poznat spoustu míst v brněnském kampusu i u nás v Lednici, a také potkat úžasné lidi, kteří mi mnohdy pomohli. Teď mohu pomoct i já vám. Kromě studijních nejasností jsem tu pro vás i skrz senátorské a spolkové záležitosti!