Chcete si o studiu u nás s někým promluvit?

Není nad to, zeptat se někoho, kdo už na naší fakultě studuje. Všechny vaše zvídané otázky zodpoví naši ambasadoři – studenti, kteří u nás aktuálně studují a mohou vám prozradit, jak to u nás chodí. Naši skvělí ambasadoři jsou vám kdykoliv k dispozici.

  • Můžete se jich ptát kdykoliv prostřednictvím e-mailu. Jejich e-mailové adresy najdete níže.

Každý z našich ambasadorů má na starosti specifické studijní programy a specializace. Vyberte si tedy toho správného a napište mu e-mail!

Ambasadoři Zahradnické fakulty MENDELU

Zahradnictví
Michala Dušková

Již od mala jsem každé léto trávila čas u strejdy v zahradnictví, a tak bylo vždy mým velkým snem studovat právě na ZF MENDELU v Lednici. Aktuálně jsem na škole již čtvrtým rokem a za tu dobu jsem tu poznala úžasných lidí, přátelskou a rodinnou atmosféru a také krásy okolní krajiny. Pokud máš jakékoliv dotazy například ohledně studia Zahradnictví, ráda ti odpovím.

Floristická tvorba
Barbora Krejčí

V přírodě se pohybuji téměř celý život. Vztah k rostlinám mám od babiček, kterým jsem odmala pomáhala se zahrádkami. Časem jsem se od rytí záhonů přesunula k jiné části zahradnického oboru a tím je floristika. Tu jsem vystudovala na SOŠ Jarov a rozhodla se v ní pokračovat. Druhým rokem tak studuji Floristickou tvorbu v Lednici. Velmi ráda odpovím na tvé otázky a poradím se vším okolo studia. Vím, že nové prostředí a odloučení od rodiny může být těžké. Ale říká se, že risk je zisk. Proto se neváhej na mě obrátit.

Zpracovatelské technologie a kvalita potravin
Dan Seriš

Na MENDELU som vyštudoval odbor Zahradnické inženýrství specializace Zpracovatelské technologie a kvalita potravin. Momentálne už študujem doktorský program Zahradnictví. Na fakultě sa mi páči osobný prístup a rodinná atmosféra. Nikdy som nemal pocit, že som len „číslo“ na zozname. Spoznal som tu veľa skvelých ľudí, vďaka ktorým je štúdium zábavné a užívam si ho. Výhodou je taktiež lokalita. Lednický kampus patrí podľa môjho názoru k najkrajším v republike.

Taktiež pôsobím v študentskom spolku LED, kde sa podieľam na spoluorganizácii študentských akcií. Medzi najlepšie jednoznačne patrí MajáLED, Konec v LEDu a ICEBREAKER. MENDELU nie je univerzita – je to životný štýl!

Realizace a správa zeleně
Weronika Marek

V zahradách jsem vždycky ráda trávila čas. Je jedno, jestli to byla zahrada babičky nebo botanická zahrada. Vždy mě zajímalo, jak zahrady vznikají a hlavně to, jak po realizaci můžou fungovat desítky let. Obor Zahradní a krajinářské realizace na bakaláři mě zlákal širokou škálou předmětů, které se navzájem prolínají, velice úzce spolu souvisí a navzájem se doplňují. Teďka pokračuji v navazujícím magisterském studiu Realizace a správa zeleně. V Lednici mám ráda dlouhé procházky a taky atmosféru mezi studenty. Ráda ti odpovím na otázky spojené s oborem Realizace a správa zeleně. Neboj se mi ozvat!

Vinohradnictví a vinařství
Ondra Klobása

Pocházím z vinařské rodiny, proto jsem si ZF hned zamiloval – studium, lidi, celkovou atmosféru a pohodu. Mám rád akční společenský život a to byl důvod, proč jsem hned od začátku pomáhal v Lednici pořádat fakultní akce. Později jsem byl zvolen předsedou studentského spolku LED, který zaštiťuje spoustu akcí a aktivit pro studenty. V rámci Spolku máme na starost také klub Ovocko a Ledovou čajovnu, tak neváhej a přijď mezi nás!

Krajinářská architektura
Eliška Vraspírová

Na MENDELU jsem už pátým rokem, jelikož studium Krajinářské architektury nepatří zrovna k nejkratším. Za tu dobu jsem měla možnost poznat spoustu míst v brněnském kampusu i u nás v Lednici, a také potkat úžasné lidi, kteří mi mnohdy pomohli. Teď mohu pomoct i já vám. Kromě studijních nejasností jsem tu pro vás i skrz senátorské a spolkové záležitosti!