Ambasadoři | Ptej se přímo studentů

Chcete si o studiu u nás s někým promluvit?

Není nad to, zeptat se někoho, kdo už na naší fakultě studuje. Všechny vaše zvídané otázky zodpoví naši ambasadoři - studenti, kteří u nás aktuálně studují a mohou vám prozradit, jak to u nás chodí. Naši skvělí ambasadoři jsou vám kdykoliv k dispozici.

  • Můžete se jich ptát kdykoliv prostřednictvím e-mailu. Jejich e-mailové adresy najdete níže.

 

Každý z našich ambasadorů má na starosti specifické studijní programy a specializace. Vyberte si tedy toho správného a napište mu e-mail!

Ambasadoři Zahradnické fakulty MENDELU

Vojta Batůšek - Zahradnictví

Vojta Batůše

Obor Zahradnictví jsem si vybral, protože rád pěstuji květiny, ovocné stromy a keře. Jelikož máme doma trvalkovou školku, bylo pro mě zahradnictví jasnou volbou. Seznámil jsem se s pěstováním ovoce, zeleniny a květin a získal jsem spoustu dalších znalostí, které jsem mohl uplatnit v praxi. Vždyť přece bez šikovných zahradníků bychom v obchodech neměli jablka, hrušky, salát a naše zahrady by byly bez květin. Při studiu jsem poznal spoustu fajn lidí, se kterými rád vyrážím na různé studentské akce. Líbí se mi přátelská atmosféra, která mezi studenty na fakultě panuje.

 

Kontakt:

 

Lada Musijenková – Floristická tvorba

Lada Musijenková

Jsem zástupkyní druhého ročníku oboru Floristická tvorba. Předešlé studium politologie a mezinárodních vztahů mi sice úplně nesedlo, ale naučilo mě komunikaci a veřejnému vystupování. Na Zahradnické fakultě v Lednici se cítím jako doma. Našla jsem si zde kreativní obor plný květin, barev a vůní. Ráda zodpovím jakékoli dotazy ohledně studia a studentského života, abychom si ho mohli všichni ještě víc užívat!

 

Kontakt:

 

Dan Seriš - Zpracovatelské technologie a kvalita potravin

Dan Seriš

Na MENDELU som vyštudoval odbor Zahradnické inženýrství specializace Zpracovatelské technologie a kvalita potravin. Momentálne už študujem doktorský program Zahradnictví. Na fakultě sa mi páči osobný prístup a rodinná atmosféra. Nikdy som nemal pocit, že som len „číslo“ na zozname. Spoznal som tu veľa skvelých ľudí, vďaka ktorým je štúdium zábavné a užívam si ho. Výhodou je taktiež lokalita. Lednický kampus patrí podľa môjho názoru k najkrajším v republike.

Taktiež pôsobím v študentskom spolku LED, kde sa podieľam na spoluorganizácii študentských akcií. Medzi najlepšie jednoznačne patrí MajáLED, Konec v LEDu a ICEBREAKER. MENDELU nie je univerzita - je to životný štýl!

 

Kontakt:

 

Weronika Zemene - Realizace a správa zeleně

Weronika Zemene

V zahradách jsem vždycky ráda trávila čas. Je jedno, jestli to byla zahrada babičky nebo botanická zahrada. Vždy mě zajímalo, jak zahrady vznikají a hlavně to, jak po realizaci můžou fungovat desítky let. Obor Zahradní a krajinářské realizace na bakaláři mě zlákal širokou škálou předmětů, které se navzájem prolínají, velice úzce spolu souvisí a navzájem se doplňují. Teďka pokračuji v navazujícím magisterském studiu Realizace a správa zeleně. V Lednici mám ráda dlouhé procházky a taky atmosféru mezi studenty. Ráda ti odpovím na otázky spojené s oborem Realizace a správa zeleně. Neboj se mi ozvat!

 

Kontakt:

 

Ondra Klobása – Vinohradnictví a vinařství

Ondra Klobása

Pocházím z vinařské rodiny, proto jsem si ZF hned zamiloval - studium, lidi, celkovou atmosféru a pohodu. Mám rád akční společenský život a to byl důvod, proč jsem hned od začátku pomáhal v Lednici pořádat fakultní akce. Později jsem byl zvolen předsedou studentského spolku LED, který zaštiťuje spoustu akcí a aktivit pro studenty. V rámci Spolku máme na starost také klub Ovocko a Ledovou čajovnu, tak neváhej a přijď mezi nás!

 

Kontakt:

 

Eliška Vraspírová – Krajinářská architektura

Eliška Vraspírová

Na MENDELU jsem už pátým rokem, jelikož studium Krajinářské architektury nepatří zrovna k nejkratším. Za tu dobu jsem měla možnost poznat spoustu míst v brněnském kampusu i u nás v Lednici, a také potkat úžasné lidi, kteří mi mnohdy pomohli. Teď mohu pomoct i já vám. Kromě studijních nejasností jsem tu pro vás i skrz senátorské a spolkové záležitosti!

 

Kontakt: