Vzdělání na úrodné půdě

Zajímá tě aranžování rostlin a kreativní tvorba s květinami? Provedeme tě vším, od jednoduchých základních floristických disciplín až po originální floristicky zpracované prostorové objekty, vytvářené především z materiálů rostlinného původu. Zajištění a realizaci květinové přehlídky, dočasnou nebo trvalou výzdobu interiéru či kompletní květinovou výzdobu svatby budeš mít v malíčku.

Nyní působím v neziskové organizaci Svaz zakládání a údržby zeleně, kde se podílím na školení zaměstnanců našich členských firem, organizujeme oborové akce pro veřejnost, soutěže Park roku, Zahrada roku a na starosti mám také inzerci v časopisu Inspirace. Díky Zahradnické fakultě jsem se svými spolužačkami našla společnou vášeň pro aranžování květin a začaly jsme rozjíždět projekt Do kytek, ve kterém postupnými krůčky pokračujeme s naší vizí floristiky s lokálními květinami.
Michaela Brázdová | Absolventka bakalářského studijního programu Zahradní a krajinářské realizace a magisterského studijního programu Realizace a správa zeleně
Projektová manažerka | Svaz zakládání a údržby zeleně

Podívej se na video

Přidej se k nám

Chceš přinášet sobě i svému okolí potěšení z krásy květin, pak je Floristická tvorba pro Tebe tou nejlepší volbou! Floristická tvorba je tříletým bakalářským studijním programem. Výuka tohoto programu probíhá po celou dobu v Lednici. Kampus Zahradnické fakulty není tak rozlehlý jako ten brněnský, ale zahrnuje vše, co ke studiu i volnému času studenti potřebují a zároveň to mají na dosah ruky.

Floristická tvorba (Bc.)

Bakalářský studijní program Floristická tvorba.

Zjisti, co z tebe bude a proč si vybrat tento obor!

Chci vědět víc

V současnosti se floristika jako obor velmi dynamicky rozvíjí, proto i v rámci vysokoškolského vzdělávání nabízíme v České republice unikátní studijní program Floristická tvorba. Zahradnická fakulta MENDELU vychovala již celou řadu známých osobností floristického světa. Také pro Tvůj osobní rozvoj jsou tu připraveny moderně vybavené prostory praktických ateliérů a učeben, skleníky se sortimenty tropických a subtropických rostlin i zahrady plné květin. Mimo kampus je zde lednická zámecká zahrada, Palmový skleník a rozsáhlý park jako jedinečné zázemí pro studium rostlinného materiálu in situ. Naučíš se dokonale poznávat širokou škálu květin, dřevin, zelenin, léčivých, aromatických, interiérových a mnoha dalších druhů rostlin, které budeš později využívat ve své praxi.

Naši specialisté Tě současně seznámí se správnými technikami práce s různorodými materiály a jejich vhodným použitím v květinových aranžmá. Pomohou ti objevit ten správný námět, uplatnit odpovídající tvůrčí proces a podpoří týmovou spolupráci. Své floristické umění vystavíš v našich nových výstavních prostorách. Během studia propojíš svou kreativitu s odbornými znalostmi a dovednostmi a naučíš se vše potřebné pro svou floristickou tvorbu v praxi. Uplatníš se jako odborník v různých typech floristických obchodních jednotek, např. v maloobchodě, velkoobchodě, zahradních centrech či jinde, a to na různých pozicích – od aranžéra rostlin až po vedoucího obchodní jednotky. Můžeš se stát též samostatným kreativním floristou.

Studijní plán programu nabízí pestrou paletu biologických, tvůrčích a podnikatelsko-manažerských předmětů, které budou formovat Tvé floristické umění. Velký důraz je kladen na rozvoj představivosti, kreativity a dalších profesních dovedností. Osvojíš si krok za krokem, od návrhu po realizaci, tvorbu floristického díla a získáš znalosti potřebné pro založení a provozování svého budoucího floristického podniku. Své teoretické znalosti a řadu praktických dovedností si budeš moci ověřit při aranžování reálných akcí. Významná část výuky je uskutečňována ateliérovou formou, kdy za přímého vedení studenta pedagogem pracuješ na různorodých projektech realizovaných ve spolupráci s našimi externími partnery.

U nás můžeš proniknout také do tajů hodnocení prací na floristických soutěžích. Pokud prokážeš patřičný zájem i odvahu, můžeš se zúčastnit i významných národních či mezinárodních floristických soutěží. Naši studenti pravidelně soutěží na Mistrovstvích floristů České i Slovenské republiky, na prestižních soutěžích „Děčínská kotva“ nebo „Victoria Regia“, přidej se k nim! Vyplň přihlášku a my Ti pomůžeme v růstu. Jsi kreativní, přidej se k nám!

Floristická tvorba (Bc.)

Bakalářský studijní program Floristická tvorba.

Zjisti, co z tebe bude a proč si vybrat tento obor!

Chci vědět víc