Opatření děkana ZF související s mimořádnou povodňovou situací

15. 9. 2024

Vážené kolegyně a kolegové, studentky a studenti,

chci vám poskytnout několik informací k aktuální mimořádné hydrometeorologické situaci a souvisejícím povodním, které v těchto dnech postihly Českou republiku. Zahájení výuky v zimním semestru 2024/2025 může být ovlivněno komplikacemi s dopravou, nutností setrvání v místě bydliště (např. dobrovolnická činnost, péče o blízké a majetek, odklízení následků živelné pohromy, apod.) a může se tak fakticky dotknout studentů i zaměstnanců na Zahradnické fakultě MENDELU.

V této souvislosti oznamuji jako děkan Zahradnické fakulty následující přijatá opatření:

– výuka bude probíhat dle platného harmonogramu pro bakalářské a navazující magisterské studijní programy v zimním semestru 2024/2025 (viz https://zf.mendelu.cz/harmonogram-akademickeho-roku)

– dne 17. 9. 2024 budou probíhat úvody do studia I. ročníků prezenční formy studia – BSP Floristická tvorba, BSP Školkařství, BSP Cirkulární horti-produkce s místem konání v Lednici a úvody do studia I. ročníků prezenční formy studia – BSP Krajinářská architektura, BSP Realizace a správa zeleně, BSP Zahradnické inženýrství s místem konání v Brně. Úvody do studia budou ve všech případech zajištěny kontaktně i formou on-line přenosů,

– v týdnu 16.–20. 9. 2024 je naplánována bloková výuka, exkurze, terénní cvičení pro prezenční formu studia a v následujícím týdnu od 23. 9. 2024 je naplánován začátek rozvrhované výuky ZS 2024/2025. V této souvislosti budou vyučující v jednotlivých předmětech akceptovat omluvu související s nastalou mimořádnou situací. Omluva bude směřována na konkrétního garanta předmětu a vyučujícího nastaveného v rozvrhových akcích,

– studenti v aktivních studiích v případě dotazů, oznámení spojených s popisovanou povodňovou situací použijí primárně Kontaktní centrum – obecná žádost v UIS,

– vyučující dle možností zpřístupní v plném rozsahu podklady pro výuku prvního týdne, případně, kde to vybavení učeben umožňuje, využijí vyučující možnost hybridní výuky pomocí aplikace MS Teams, v online formě či nahráním přednášek. V případě plánované výuky v terénu budou vyučující situaci řešit individuálně,

– zaměstnanci, kteří z důvodu povodňové situace nemohou plnit pracovní povinnosti, sdělí tuto skutečnost přímému nadřízenému, vyučující současně proděkanovi pro vzdělávací činnost a akreditace. Vedoucí ústavů v těchto případech zajistí případné operativní zastoupení vyučujících ve výuce.

Těm z vás, které povodeň postihla či postihne významněji, přeji mnoho sil k překonání a zvládnutí celé situace. Vývoj situace budeme nadále monitorovat a v případě její gradace vás budeme informovat o dalších přijatých opatřeních. V této souvislosti sledujte prosím webové stránky Zahradnické fakulty MENDELU a její sociální sítě.

Patrik Burg, děkan Zahradnické fakulty MENDELU