Vzdělání na úrodné půdě

Pracuješ v oblasti správy zeleně na městském a obecním úřadě, v oblasti správy zeleně významného objektu krajinářské architektury nebo tě tato oblast zajímá? Naučíme tě aplikovat systémový přístup v oblasti rozvoje a péče o zeleň, rozpoznat a zhodnotit základní stav, kvalitu a potenciál vegetačních prvků. Budeš umět hodnotit dřeviny, formulovat návrhy potřebných zásahů a opatření, zkrátka vše, co souvisí se správou zeleně v sídle. A navíc zjistíš, jak správně komunikovat s laickou veřejností i při rozhodovacích správních procesech.

Nyní působím v neziskové organizaci Svaz zakládání a údržby zeleně, kde se podílím na školení zaměstnanců našich členských firem, organizujeme oborové akce pro veřejnost, soutěže Park roku, Zahrada roku a na starosti mám také inzerci v časopisu Inspirace. Díky Zahradnické fakultě jsem se svými spolužačkami našla společnou vášeň pro aranžování květin a začaly jsme rozjíždět projekt Do kytek, ve kterém postupnými krůčky pokračujeme s naší vizí floristiky s lokálními květinami.
Michaela Brázdová | Absolventka bakalářského studijního programu Zahradní a krajinářské realizace a magisterského studijního programu Realizace a správa zeleně
Projektová manažerka | Svaz zakládání a údržby zeleně

Podívej se na video

Přidej se k nám

Studuj Zahradnickou fakultu MENDELU, staň se odborníkem v oblasti správy zeleně. Tuto specializaci je možné studovat pouze v kombinované formě. Studium probíhá po celou dobu v Lednici.

Správa zeleně (Bc.)

Bakalářský studijní program Realizace a správa zeleně – specializace Správa zeleně

Zjisti, co z tebe bude a proč si vybrat tento obor!

Chci vědět víc

Správa zeleně je jedinečný obor, který navazuje na dlouholeté zkušenosti našich docentů a profesorů oboru. Celkové zaměření a obsah jednotlivých předmětů vychází z požadavků a potřeb správy zeleně na městských a obecních úřadech. Během studia se zorientuješ v základech krajinářské architektury a získáš tolik potřebné dovednosti z oblasti zakládání a údržby zeleně. Nabídneme Ti komplexní praktické zázemí, zkušené a uznávané odborníky z praxe a příjemné prostředí vybavených učeben. Naučíš se vše, co budeš v praxi potřebovat. Od dendrologie po květinářství, od mechanizace po geografické informační systémy, od dílčích technologických postupů zakládání a údržby až po rozvíjení zelené infrastruktury měst. Vysvětlíme Ti vše okolo realizací objektů krajinářské architektury a péče o ně.

Specializace zároveň rozvíjí znalosti z oblasti managementu a marketingu a to s ohledem na potřeby samosprávy. Nabídneme Ti ke studiu rozsáhlý komplex Tematických zahrad, ke studiu i odpočinku Akademickou zahradu a k praktické výuce též experimentální plochy. Provedeme Tě oborem od A do Z.

Obsahové zaměření této specializace vytváří předpoklady pro uplatnění absolventů na střední úrovni managementu ve veřejné správě. Jako absolvent budeš umět mimo jiné argumentovat v rozhodovacích správních procesech, připravovat zadání, spravovat a systematicky využívat nástroje informační správy a jednotlivé stupně projektové dokumentace a jiné v dnešní době žádané specifické kompetence.

Budeš mít k dispozici bohaté zdroje oborové literatury a to jak té nejnovější, tak té velmi cenné, historické. Studovnu a fakultní knihovnu s archivem unikátních lichtenštejnských svazků máš na dosah ruky. Studijní plán Správy zeleně reaguje na potřeby praxe a tak v něm najdeš vyvážený podíl architektonických, biologicko-technologických a právně-ekonomických disciplín, které Tě dokonale připraví na výkon povolání. Máš jasno? Vyplň přihlášku a my Ti pomůžeme v růstu. Stačí maturitní vysvědčení a údaje o prospěchu.

Přidej se k nám a zvyš si svou kvalifikaci ve specifické oblasti správy zeleně!

Správa zeleně (Bc.)

Bakalářský studijní program Realizace a správa zeleně – specializace Správa zeleně

Zjisti, co z tebe bude a proč si vybrat tento obor!

Chci vědět víc