Vzdělání na úrodné půdě

Práce snů dřív než diplom

Práci svých snů získáš ještě dříve než diplom. Jako čerstvý absolvent půjdeš do života s náskokem díky smysluplné přípravě. Naše obory ti pomohou vydat se na smysluplnou cestu ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu. Tvé budoucí zaměstnání se stane zároveň tvým posláním.

V našem kampusu rozkveteš

V našich vinicích, experimentálních a ukázkových zahradách, ateliérech, sklepním hospodářství, laboratořích, sklenících a sadech přijdeš studiu na chuť. Ctíme teorii, vyznáváme praxi.

Studenty známe jménem

Své studenty známe jménem. V přátelském prostředí a rodinné atmosféře fakulty budeš mít každý den pocit, že jsi mezi svými. Staň se členem jedné velké zahradnické rodiny a najdi u nás svůj druhý domov.

Proč studovat na ZF?

Vydej se s námi na smysluplnou cestu ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu a užij si s námi tuhle jízdu! Práci snů získáš ještě dříve než diplom a jako čerstvý absolvent půjdeš do života s náskokem.

Zahradnická fakulta MENDELU to je vzdělání na úrodné půdě.

Chci vědět víc
Jestli máš rád přírodu a lidi, tak si toto studium zamiluješ. Protože tady najdeš obojí. Můžeš pracovat s živým materiálem, který se ti mění před očima, vytváří příjemné prostředí a uzdravuje lidi.
Michaela Brázdová
Absolventka ZF MENDELU
Lednická fakulta je sice částečně izolovaným ostrovem, ale má to, co nemůže nabídnout jiné místo – genia loci, ve kterém tradice krajinářské tvorby je tak hluboko zakořeněná a silná, že dokáže zázraky s tím, kdo má talent i otevřené srdce a oči.
Radek Pavlačka
Absolvent ZF MENDELU
Vzdělané, mladé lidi naše krajina potřebuje víc než kdy dřív. Zahradnická fakulta dodává provázané a komplexní vzdělání, na kterém se dá v profesním životě stavět. Navíc je podle mého názoru lednická atmosféra něco naprosto unikátního.
Pavlína Řmotová
Absolventka ZF MENDELU
Přál bych budoucím studentům zapálení pro zahradnictví a přírodu vůbec, protože je studium v tomto případě může velmi obohatit. Já osobně totiž na studium i na profesory vzpomínám rád.
Břetislav Křižan
Absolvent ZF MENDELU
Díky rodinné atmosféře lednického kampusu sbíráte nejen nezapomenutelné zážitky, ale také skvělé parťáky do života. Do soukromého života, i do profesního. A to nejen lidi ze svého oboru, ale z celé fakulty.
Aneta Jarůšková
Absolventka ZF MENDELU
Cenným přínosem během studia byli přátelé ze školy, duchaplné prostředí, vždy vstřícní a laskaví vyučující, genius loci budov a překrásných zahrad univerzity.
Michaela Vysocká
Absolventka ZF MENDELU
Jsem člověk, který má rád lidi a měl jsem tu možnost poznat jich po celé republice opravdu hodně, ale nutno říci, že ty nejlepší přátele, kolegy a kontakty jsem získal právě na Zahradnické fakultě.
Stanislav Hybler
Absolvent ZF MENDELU
Kvalitní pedagogický sbor, velmi dobře vybavené laboratoře s vědeckými přístroji, úžasné prostředí a umístění ZF v Lednicko-valtickém areálu. Studium na ZF vřele doporučuji.
Marek Babisz
Absolvent ZF MENDELU
Uchazečům bych vzkázal, ať si studium na naší krásné fakultě zkusí, příliš se na ní nezaseknou, vyrazí do světa a pak se na ní vrátí a sdílí poznatky. Lednice je krásná a je to jízda. Jen je třeba si to umět užít!
Vojtěch Urban
Absolvent ZF MENDELU

Přihlášky a termíny

Všechny důležité termíny a akce pro uchazeče na jednom místě.
Teď už ti nic neuteče!

Chci zjistit víc

Zahradnická fakulta MENDELU

Vzdělání na úrodné půdě

Existuje lepší místo pro zahradnickou školu než je zahrada? Zahradnická fakulta MENDELU se sídlem v Lednici je jedinou fakultou svého druhu, která nabízí studentům neocenitelné výhody výuky v těsném propojení s přírodou. Součástí kampusu je vedle ateliérů, počítačových učeben a špičkově vybavených laboratoří, také akademická zahrada, areál ukázkových zahrad, rozsáhlé sady, skleníky, experimentální plochy či dokonce vinohrad, kde si studenti mohou snadno ověřit teorii v praxi i realizovat své vlastní projekty. Jako například vyrobit své vlastní víno. Studium v inspirujícím prostředí jim pomáhá lépe porozumět přírodě, vědě i sobě samotným.

Také proto se absolventi ZF MENDELU věnují smysluplným povoláním, která se často stávají jejich posláním.

Nebo si rovnou podej přihlášku

V průběhu přijímacího řízení bude zpřístupněn systém pro vyplnění elektronické přihlášky. Termíny si ověř na stránce Důležité termíny.

Podat přihlášku

Poradíme ti s výběrem

Nabízíme ti individuální konzultace při výběru vysoké školy, diagnostiku tvých schopností pro zjištění tvé profesně-studijní orientace i poradenství pro uchazeče se specifickými potřebami.

Chci zjistit víc

Studijní katalog

Prohlídni si, nebo stáhni náš studijní katalog, kde zjistíš vše o tom, jaké to je studovat na MENDELU.

Tak neváhej a rovnou se přihlas

V průběhu přijímacího řízení bude zpřístupněn systém pro vyplnění elektronické přihlášky. Termíny si ověř na stránce Důležité termíny.

Podat přihlášku