Vzdělání na úrodné půdě

Bavilo by tě pracovat v realizační firmě nebo ve firmě podnikající v péči o zeleň? Naučíme tě aplikovat systémový přístup v oblasti rozvoje a péče o zeleň, rozpoznat a zhodnotit základní stav, kvalitu a potenciál vegetačních prvků. Budeš umět hodnotit dřeviny z hlediska provozní bezpečnosti. Budeš schopen specifikovat požadavky na komplexní a systémovou péči o objekty krajinářské architektury, vytvářet a aplikovat vhodné technologické postupy, zkrátka vše, co souvisí se zakládáním a péčí o zeleň v sídle i volné krajině.

Nyní působím v neziskové organizaci Svaz zakládání a údržby zeleně, kde se podílím na školení zaměstnanců našich členských firem, organizujeme oborové akce pro veřejnost, soutěže Park roku, Zahrada roku a na starosti mám také inzerci v časopisu Inspirace. Díky Zahradnické fakultě jsem se svými spolužačkami našla společnou vášeň pro aranžování květin a začaly jsme rozjíždět projekt Do kytek, ve kterém postupnými krůčky pokračujeme s naší vizí floristiky s lokálními květinami.
Michaela Brázdová | Absolventka bakalářského studijního programu Zahradní a krajinářské realizace a magisterského studijního programu Realizace a správa zeleně
Projektová manažerka | Svaz zakládání a údržby zeleně

Podívej se na video

Přidej se k nám

Studuj Zahradnickou fakultu MENDELU, staň se odborníkem v oblasti zakládání a péče o zeleň. S námi můžeš být specialistou v oblasti řízení provozu realizačních firem, firem podnikajících v péči o zeleň nebo odborníkem pro tak specifický segment státní správy jakým je správa zeleně. Tuto specializaci můžeš studovat pouze prezenční formou. Studium probíhá první dva ročníky v Brně, třetí ročník pak v Lednici.

Zahradní a krajinářské realizace (Bc.)

Bakalářský studijní program Realizace a správa zeleně – specializace ZAHRADNÍ A KRAJINÁŘSKÉ REALIZACE

Zjisti, co z tebe bude a proč si vybrat tento obor!

Chci vědět víc

Zahradní a krajinářské realizace je jedinečný obor, který navazuje na dlouholeté zkušenosti našich docentů a profesorů oboru. Během studia získáš potřebné znalosti z managementu a marketingu, zorientuješ se v základech krajinářské architektury a získáš tolik potřebné dovednosti z oblasti zakládání a údržby zeleně. Nabízíme Ti komplexní praktické zázemí, zkušené a uznávané odborníky z praxe a příjemné prostředí vybavených učeben.

Naučíš se vše, co budeš v praxi potřebovat. Od dendrologie po květinářství, od mechanizace po geografické informační systémy, od dílčích technologických postupů zakládání a údržby až po rozvíjení zelené infrastruktury měst.

Vysvětlíme ti technologie zakládání vegetačních prvků i realizace vybraných technických prvků, které si následně vyzkoušíš i prakticky na kurzech vedených specialisty z praxe. Nabídneme ti ke studiu rozsáhlý komplex Tematických zahrad, ke studiu i odpočinku Akademickou zahradu a k praktické výuce též experimentální plochy. Provedeme tě oborem od A do Z.

Během studia získáš v dnešní době žádané specifické kompetence, mezi které patří například hodnocení provozní bezpečnosti dřevin.

Budeš umět identifikovat i analyzovat problémy a naučíš se volit tradiční ale i alternativní přístupy k jejich řešení. Navíc můžeš využít možností mezinárodních stáží a získat tak cenné zahraniční zkušenosti.

Budeš mít k dispozici bohaté zdroje oborové literatury a to jak té nejnovější, tak té velmi cenné, historické. Studovnu a fakultní knihovnu s archivem unikátních lichtenštejnských svazků máš na dosah ruky. Studijní plán reaguje na potřeby praxe a tak v něm najdeš vyvážený podíl architektonických, biologicko-technologických a právně-ekonomických disciplín, které Tě dokonale připraví na výkon povolání. Volitelné předměty Ti umožní zaměřit se na tu oblast, která Tě nejvíc baví.

Zahradní a krajinářské realizace (Bc.)

Bakalářský studijní program Realizace a správa zeleně – specializace ZAHRADNÍ A KRAJINÁŘSKÉ REALIZACE

Zjisti, co z tebe bude a proč si vybrat tento obor!

Chci vědět víc