Zahradnická fakulta umožnila studentům středních škol zažít vysokoškolský život

26. 5. 2024

Ve dnech 29. a 30. dubna Zahradnická fakulta otevřela své brány vybraným studentům středních škol, aby jim umožnila nahlédnout do výuky a vyzkoušet si na dva dny život vysokoškoláka. Akce s názvem „Vysokoškolákem na 2 dny“ se zúčastnilo 13 studentů, kteří byli vybráni na základě výsledků online soutěžního kvízu.

Po krátkém uvítání proděkanem Horákem byli studenti rozděleni do pěti skupin podle zvoleného studijního programu: floristická tvorba, zahradnictví, vinohradnictví a vinařství, zpracovatelské technologie a kvalita potravin, a krajinářská architektura. Pro každou skupinu byl vybrán „průvodce“, který studentům představil fakultní kampus, doprovázel je na výuku a oběd, a odpovídal na jejich dotazy.

Během dvou dnů účastníci navštívili celkem 13 studijních předmětů, měli možnost vyzkoušet si například aranžování rostlin, prohlédnout si výzkumné laboratoře a otestovat své smysly v senzorickém hodnocení. Před odjezdem byli studenti požádáni o vyplnění dotazníku spokojenosti, ve kterém téměř všichni účastníci vyzdvihovali příjemné prostředí celého kampusu a přátelský přístup vyučujících.