Zahradnická fakulta získala 3. místo na závodech dračích lodí

26. 5. 2024

U příležitosti 105. výročí Mendelovy univerzity v Brně proběhly dne 10. 5. na brněnské přehradě závody dračích lodí. Zúčastnit se mohli všichni zaměstnanci MENDELU a celkem se podařilo složit 10 smíšených posádek, tedy 10 soutěžních týmů. Tým Zahradnické fakulty s názvem Eisgrub tvořili téměř výhradně zaměstnanci naší fakulty, přičemž zastoupení žen a mužů bylo zcela vyrovnané (11 žen a 11 mužů). Dle programu odstartovaly první závodní jízdy po 11. hodině a v prvních dvou rozjížďkách, kdy startovalo vždy 5 lodí, se podařilo našemu týmu dorazit do cíle v nejrychlejším čase. Tímto výkonem si tým Eisgrub zajistil pozici ve finále A, kde se rozhodovalo o celkovém vítězi závodů. Finálová jízda byla velmi vyrovnaná především na prvních 3 pozicích a náš tým nakonec protnul cílovou pásku ve 3. nejlepším čase. O velmi těsném výsledku vypovídají i časy, ve kterých dojely první 3 lodě (44,78 s, 44,81 s a 44,83 s). O celkovém vítězi tedy rozhodovaly setiny sekund.

Gratulujeme posádce soutěžního týmu Eisgrub za krásné umístění. Poděkování patří také Mendelově univerzitě v Brně za organizaci závodů, ale i za doprovodný program a občertsvení.