Vzdělání na úrodné půdě

Bavilo by tě pracovat v zahradnické firmě, v ovocném sadu nebo trvalkové školce? Naučíme tě pěstitelské technologie využívané v zahradnictví, ale i techniku a mechanizaci v zahradnické produkci. Budeš ovládat ovocnářství, zelinářství, květinářství i vinohradnictví a naučíš se používat adekvátní výrobní systémy. Založení ovocnářské školky zaměřené na staré krajové odrůdy, zajištění chodu květinové farmy dodávající čerstvé řezané květiny či provoz hydroponické farmy dodávající rajčata do obchodního řetězce pro tebe bude maličkost.

Nyní působím v neziskové organizaci Svaz zakládání a údržby zeleně, kde se podílím na školení zaměstnanců našich členských firem, organizujeme oborové akce pro veřejnost, soutěže Park roku, Zahrada roku a na starosti mám také inzerci v časopisu Inspirace. Díky Zahradnické fakultě jsem se svými spolužačkami našla společnou vášeň pro aranžování květin a začaly jsme rozjíždět projekt Do kytek, ve kterém postupnými krůčky pokračujeme s naší vizí floristiky s lokálními květinami.
Michaela Brázdová | Absolventka bakalářského studijního programu Zahradní a krajinářské realizace a magisterského studijního programu Realizace a správa zeleně
Projektová manažerka | Svaz zakládání a údržby zeleně

Podívej se na video

Přidej se k nám

Tato specializace je koncipována jako ucelené třístupňové vzdělání se tříletým bakalářským studiem, na které dále navazuje magisterský i doktorský stupeň. Výuka v prvním ročníku probíhá v Brně, ve druhém a třetím ročníku pak v Lednici.

Zahradnictví (Bc.)

Bakalářský studijní program Zahradnické inženýrství – specializace ZAHRADNICTVÍ

Zjisti, co z tebe bude a proč si vybrat tento obor!

Chci vědět víc

Pomůžeme Ti pochopit to, co rostliny ke svému životu potřebují. Od fyziologie, výživy až po ochranu rostlin. Odborné předměty, jako je ovocnictví, květinářství, zelinářství nebo speciální rostliny Ti představí rozmanitost zahradních plodin. Budeš mít možnost je nejen poznat, ale i ochutnat, například při výrobě zmrzliny z čerstvých bylinek, ochutnávce jedlých květů nebo při přípravě vlastního zeleninového salátu. Nabídneme Ti komplexní praktické zázemí pro Tvůj rozvoj, zkušené a uznávané odborníky z praxe a jedinečné zázemí fakulty s dlouholetou tradicí.

Studovat sortimenty můžeš ve sklenících subtropických a tropických rostlin, experimentovat se směsí květin určenou do biopásů na našich pokusných plochách, sledovat společný chov ryb a pěstování zeleniny v naší aquaponické farmě nebo degustovat a vybírat perspektivní odrůdy meruněk a broskvoní v jedinečném genofondu. Všude okolo na Tebe čekají rostliny připravené k potěše oka i k ochutnání. Staneš se špičkovým specialistou na pěstování zahradních plodin. Osvojíš si postupy různých skleníkových technologií, hydroponie ale také in vitro kultur. Budeš vědět, jak nahradit ve sklenících nebezpečnou chemii a poznáš principy zatravnění sadů a vinic tak, aby půda zůstala tam, kde má a nekalila nám vodní toky při deštích.

Struktura studijního programu a odborné předměty Ti poskytnou ucelené informace tolik potřebné pro praxi budoucího zahradníka. Volitelné předměty Ti umožní zaměřit se na tu oblast, která Tě nejvíc baví. Navíc máš možnost absolvovat část studia v zahraničí a to díky různým mezinárodním sítím a projektům, do kterých je univerzita zapojena. Máš jasno? Vyplň přihlášku a my Ti pomůžeme v růstu. Stačí maturitní vysvědčení a údaje o prospěchu. Chceš být celý život šťastný, přidej se k nám a staň se zahradníkem!

Zahradnictví (Bc.)

Bakalářský studijní program Zahradnické inženýrství – specializace ZAHRADNICTVÍ

Zjisti, co z tebe bude a proč si vybrat tento obor!

Chci vědět víc