Zahradnická fakulta navázala spolupráci s japonskou firmou Kosugi

18. 6. 2024
Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně navázala významnou spolupráci s prestižní japonskou firmou Kosugi Zohen, která se specializuje na navrhování a realizaci děl krajinářské architektury. Firma Kosugi je členem Japan Federation of Landscape Contactors a také European Landscape Contractors Association (ELCA).

V pátek 30. května 2024 v rámci odborné exkurze pořádané ZF a Svazem zakládání a údržby zeleně přivítala fakulta bezmála 50 zahraničních účastníků ze zemí sdružených v ELCA. Děkan fakulty, prof. Patrik Burg, účastníkům představil fakultu a její poslání. Po komentované prohlídce Tematických zahrad, kterou vedl Ing. Viktor Filipi z Ústavu zahradní a krajinářské architektury, zamířila skupina do lednického zámeckého parku pod vedením doc. Přemysla Krejčiříka z Ústavu biotechniky zeleně.

Mezi účastníky exkurze byli zástupci mnoha významných firem. Za jednu z nejvýznamnějších lze právem považovat firmu Kosugi, kterou reprezentoval prezident společnosti pan Saki Kosugi a ředitel divize mezinárodního obchodu pan Andreas Hamacher. Ti kromě prohlídky fakultního kampusu a lednického zámeckého parku navštívili také Botanickou zahradu a arboretum MENDELU v Brně.

Za významný přínos lze v této souvislosti považovat i navázání budoucí spolupráce Zahradnické fakulty a firmy Kosugi, která vytváří pevný základ pro realizaci studentských stáží v Japonsku. Partnerství s renomovanou firmou, která působí na mezinárodním trhu, je navíc pro studenty velkou příležitostí k získání cenných zkušeností a profesního růstu v oboru krajinářské architektury.

„Navázaní spolupráce s firmou Kosugi považujeme za významný krok k dalšímu rozvoji oboru krajinářská architektura i aktivitám fakulty v oblasti internacionalizace. Věříme, že toto partnerství přinese v budoucnu mnoho pozitivního nejen studentům, ale nabídne řadu nových příležitostí pro realizaci společných projektů a dalších aktivit“ uvedl děkan Zahradnické fakulty MENDELU, prof. Patrik Burg”.

Další informace přineseme v chystané tiskové zprávě o první stáži našich studentů v Japonsku.

Kontakt pro bližší informace: prof. Ing. Patrik Burg, Ph.D., +420 519 367 221, patrik.burg@mendelu.cz, děkan ZF MENDELU.