MENDELU rozvíjí aplikaci pro studenty i zaměstnance

20. 7. 2021
Kolem čtrnácti stovek uživatelů má aktuálně nainstalovanou aplikaci Moje MENDELU. Pomocí ní si mohou stáhnout rozvrh na celý semestr, aplikace je upozorní, kdy a kde jim začíná výuka. Mohou hodnotit a fotit jídlo v menze. Jinými slovy nejen si přečíst jídelníček, ale také zjistit od rychlejších strávníků, zda je jídlo opravdu chutné. Aplikace obsahuje také důležité zprávy od vedení univerzity, jejichž aktuálnost studenti i vyučující přivítají zejména v době velkých změn, které přináší koronavirová pandemie.

Podle jednoho ze zakládajících tvůrců projektu Davida Procházky je Moje MENDELU v mnoha směrech unikátní. Mimo jiné proto, že ostatní univerzity mají své aplikace přímo napojené na informační systém a většinou si je koupily od externí firmy, takže se vlastně jedná spíše o mobilní verzi stávajícího informačního systému. „Naší ambicí je přinést uživatelům zcela novou přidanou hodnotu,“ uvedl vedoucí oddělení Smart MENDELU Vít Janiš. Právě pod toto oddělení projekt Moje MENDELU spadá.

Další zakládající tvůrce projektu Jaromír Landa za klíčovou funkci považuje modul Chytré studijní. „Místo stání v hodinových frontách si studenti zarezervuji schůzku na konkrétní čas z pohodlí domova a jdou na jistotu. Tento koncept spustíme od podzimu na Provozně ekonomické fakultě a poté se pustíme do dalších součástí,“ uvedl Landa s tím, že se chystá i řada dalších funkcí.

„Pracujeme na možnosti testovat znalosti studentů či evidovat pracovní dobu zaměstnanců. Dnes už může rektorát uživatelům zasílat důležité zprávy a zanedlouho budou moci studenti a zaměstnanci nahlásit prostřednictvím aplikace problémy, na které narazí. Pracujeme na onboardinu nových zaměstnanců a studentů. Aplikace je pomocí lokačních služeb provede kampusem,“ uvedl Landa s tím, že v plánu jsou i chytré displeje, které poznají člověka, který před nimi stojí, a na základě toho mu zobrazí informace. „Plánujeme indoor lokalizaci a navigaci nejen v rámci kampusu, ale také přímo uvnitř budov – k učebnám či kancelářím konkrétních vyučujících. Nápadů máme ale ještě daleko víc,“ dodal Ivo Pisařovic, který je expertem na chytré panely a v projektu Moje MENDELU má na starosti cloudovou část aplikace a webovou administraci.

Aktuálně aplikaci pravidelně využívá na platformě Android cca 1.000 uživatelů a na platformě iOS dalších 400. Tato čísla negativně ovlivnil lockdown. Podle tvůrců, když studenti nejsou v kampusu, tak nemají mnoho důvodů aplikaci používat. Mnohem větší zájem studentů by měl přijít od podzimu s novým semestrem. Moje MENDELU je strategickým univerzitním projektem, škola má aktuálně více než 8000 studentů.

Kontakt pro bližší informace: David Procházka, david.prochazka@mendelu.cz, tel.: 777 658 708.